Aktuální témata


Moravskoslezský kraj má talent

09 2017
FajnOVA práce na silném pracovišti. To je jen jeden z projektů, které se zrodily v průběhu dvoudenní konference Talenti pro byznys, aneb Rozdíl je v lídrech, jež se uskutečnila na přelomu srpna a září v Horském hotelu Čeladenka v Beskydech.

Channel Crossings na cestě k SILNÉMU PRACOVIŠTI

03 2017
Inovující a otevřená firma, kde jsou srozumitelně a efektivně nastaveny základní procesy, tak vypadá jazyková agentura Channel Crossings očima vlastních zaměstnanců.

Dolní oblast Vítkovice nabízí také adrenalin

06 2016

Že je možné uspořádat "Outdoor v Ostravě"? RPIC-ViP to ve spolupráci s experty Dolní oblasti Vítkovice na začátku května vyzkoušel. Podle koordinátora výukových programů Libora Menšíka se jedná o úspěšný model "Dne pro firmu", který by do budoucna mohl být ve standardní nabídce DOV a Silného Pracoviště.


Firma Luceo získala jako sedmá v kraji certifikát SILNÉ PRACOVIŠTĚ

03 2016
Již sedm firem, společností a institucí se v Moravskoslezském kraji může pochlubit certifikátem Silné pracoviště. Projekt vymyslela a realizuje už čtvrtým rokem ostravská poradenská společnost RPIC - ViP, píše v březnovém rozhovoru Magazín Patriot.

Karviná je první certifikované SILNÉ PRACOVIŠTĚ mezi městskými úřady

02 2016

Magistrát města Karviné je prvním certifikovaným nositelem značky SILNÉ PRACOVIŠTĚ mezi městskými úřady v České republice. Cílem rozvojového konceptu SILNÉ PRACOVIŠTĚ je vyhledávání, spojování, rozvíjení a propagace pracovišť, kde lidé chtějí, umí a mohou podávat své nejlepší výkony.


MINIAUDIT SILNÉHO PRACOVIŠTĚ odhaluje specifika řízení lidských zdrojů v jednotlivých odvětvích

11 2015

MINIAUDIT je nástrojem k hodnocení 15 faktorů, které determinují úspěšnost fungování celé organizace. Toto hodnocení není závislé na názoru vedení organizace nebo nezávislém auditu prováděném externí společností, ale na vnímání existence a fungování jednotlivých oblastí organizace jejími zaměstnanci. Je takové subjektivní vnímání vůbec směrodatné? Jistěže ano, neboť my všichni se chováme podle našeho subjektivního vnímání nás obklopující objektivní reality. Právě subjektivní vnímání reality ovlivňuje, zda budeme poctivě pracovat, budeme práci předstírat nebo ze zaměstnání odejdeme.


Deset nových výzev pro inovace, investice nebo úspory energií

06 2015

Chcete dále růst? Uvažujete o nových investicích, inovacích, úsporách energií nebo vstupu na nové trhy? Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 10 nových výzev v Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Jedná se například o výzvy z oblasti technologií, úspory energií, inovací, nemovitostí, školících středisek, marketingu, potenciálu v oblasti výzkumu nebo spolupráce v klastrech.


Hledáte dobré zaměstnání? Hledejte SILNÁ PRACOVIŠTĚ!

02 2015

SILNÁ PRACOVIŠTĚ jsou taková pracoviště, kde se snoubí spokojenost zaměstnanců s jejich vysokým pracovním výkonem. Nejedná se však pouze o názor vedení těchto společností, ale o popis skutečnosti založený na výpovědích samotných zaměstnanců. K3 Bohumín a opavský Sírius jsou dalšími SILNÝMI PRACOVIŠTI v České republice.


Jste malá nebo střední firma? Usnadněte si personální práci!

01 2015

V malých a středních firmách často bývá výkon personální práce přidružen k mnoha dalším činnostem. Pracovník pověřený vedením personální agendy tak často naráží na rozpor mezi potřebností a důležitostí personální práce a nutností zvládnout celou paletu dalších povinností. V takové situaci je „každá rada (informace) drahá“. Z tohoto důvodu společnost RPIC-ViP, garant rozvojového programu Silné pracoviště, připravila volně dostupný informační systém pro personální práci.


Jak fungují pakty zaměstnanosti u nás a v zahraničí?

12 2014

Partnerství a spolupráce jako hodnota a mnohdy jediná možnost dosažení pozitivní změny. Problémy trhu práce anebo obecněji, systematický rozvoj lidských zdrojů v regionu, je jedním z témat, kde se bez zapojení a konzultace širokého spektra hráčů jen těžko obejdeme. Co se můžeme naučit v Evropě nebo přímo „za humny“ a jaké modely spolupráce lze dobře využít v českém prostředí? Tuto a další otázky si kladou nejen zástupci prvního paktu zaměstnanosti v České republice, který vznikl v Moravskoslezském kraji – Moravskoslezský pakt zaměstnanosti, ale také představitelé dalších regionů, kteří postupně přicházejí myšlence založení tzv. teritoriálního paktu zaměstnanosti „na chuť“.


Výpis: 1-10 z 27

[01] [02] [03]© 2012-2022 www.silnepracoviste.cz, všechna práva vyhrazena. Grafické zpracování atelier8.cz